Stiri Interne
De ce merge Ilinca Vandici la psiholog în timpul pandemiei
O vedem întotdeauna cu zâmbetul pe buze și are o atitudine pozitivă molipsitoare. Cu toate astea, Ilinca Vandici trece prin momente dificile pe care speră să le depășească cu ajutorul psihologului.

De ce merge Ilinca Vandici la psiholog în timpul pandemiei
Ilinca Vandici este o femeie întotdeauna cu zâmbetul pe buze. Are o atitudine pozitivă cu care reușește să îi molipsească și pe cei din jurul ei. Cu toate astea, a trecut și încă trece prin momente dificile. Vedeta s-a confruntat cu depresia postnatală imediat după venirea pe lume a băiețelului ei.
A apelat rapid la ajutorul psihologului, ședințe de consiliere pe care le frecventează chiar și în prezent. Lucrurile merg înspre bine, dar Ilinca Vandici nu poate spune că a depășit total momentul depresiei. Lucrează însă intens la asta și încearcă să se bucure de familia frumoasă pe care o are.
Tot depresia postanatală o face să se teamă de momentul în care va deveni din nou mamă. Asta cu toate că își dorește un al doilea copil.
Bravo, ai patratele pe abdomen! Ilinca Vandici, slaba-bat la sase luni dupa nastere!
Vezi această postare pe Instagram
„Îmi e teamă să mă duc, din nou, acolo. Îmi e teamă de stările acelea, de sentimentele acelea. Dar lucrez cu un terapeut, pentru că îmi dau seama că nu e în regulă. Depresia postnatală are legătură foarte mult cu modificările hormonale din corpul mamei. Eu am avut semne în ultima lună de sarcină. Eram foarte obosită, nu doream să văd pe nimeni, nu doream să vorbesc. După naştere, nu conştientizezi neapărat responsabilitatea care te apasă şi nu ştii să o gestionezi. Fiinţa care a venit în viaţa ta are nevoie în permanenţă de tine şi apar tot felul de necunoscute”, a povestit Ilinca Vandici pentru OKMagazine.ro.
Din fericire, vedeta spune că a avut întotdeauna sprijinul soțului ei, Andrei. El a fost, de altfel, cel care a îndemnat-o să apeleze la ajutor specializat.
Vezi această postare pe Instagram

