Stiri Interne
Nicoleta Luciu a slăbit 12 kilograme. Ce dietă ține
Nicoleta Luciu și-a recăpătat silueta de altădată. Vedeta a dat jos 12 kilograme și spune că mai are de slăbit încă cinci pentru a ajunge la greutatea din tinerețe. La 45 de ani, mămica a patru copii a dezvăluit dieta cu ajutorul căreia a reușit această transformare spectaculoasă.

Nicoleta Luciu a dispărut vreme de mai mulți ani din lumina reflectoarelor. Totuși, vedeta a revenit recent în forță cu un proiect neașteptat: podcastul „MOM by Nicoleta Luciu”. Acesta este dedicat femeilor și s-a bucurat rapid de succes. În momentul în care a început filmările, Nicoleta cântărea 71 de kilograme.
Aparițiile pe cameră au nemulțumit-o și au determinat-o să facă o schimbare.
„Camera te rotunjește puțin. După ce m-am văzut la prima emisiune, mi-am spus că trebuie să merg mai departe cu slăbitul”, a povestit ea.

Cum a reușit să scape de kilograme
În câteva luni, Nicoleta Luciu a reușit să dea jos nu mai puțin de 12 kilograme. Acum are 58 de kilograme și spune că mai vrea să slăbească încă cinci. Prezentă recent la un eveniment monden, vedeta a atras toate privirile cu talia subțire.
„Am slăbit 12 kilograme și mă simt mult mai bine. Important e să te simți bine în pielea ta. Eu toată viața am fost model și nu m-am simțit confortabil când am pus câteva kilograme în plus”, a explicat vedeta pentru click.ro.

Dieta cu care a reușit să slăbească
Nicoleta a dezvăluit și cum a reușit să slăbească. Secretul ei a fost o alimentație hipocalorică și mult sport.
„Mănânc porții mici, cam cât încape într-o palmă. De obicei carne și salată. De multe ori aleg fructe. O banană cu un măr sau banană cu unt de arahide. Două mese pe zi sunt suficiente. La ora 18 mai mănânc un baton cu ceai verde. Îl folosesc încă din tinerețe. Este singurul care a funcționat pentru mine”, a spus Luciu.

Vedeta a adăugat că primele zile au fost mai grele, dar s-a obișnuit repede. „Se micșorează stomacul și nu mai simți nevoia de mâncare. Trebuie să bei multe lichide: apă, ceai, lapte vegetal.”
Viața după ce a renunțat la silicoane
Transformarea Nicoletei nu ține doar de siluetă. Bruneta a dezvăluit că a renunțat la silicoane în urmă cu șase ani.

„Nu mi-aș mai pune niciodată. Mă durea spatele. Fac zilnic mâncare pentru copii și greutatea aceea mă apăsa. Acum sunt mult mai strictă cu alimentația și cu odihna. Am sportivi în familie și nu pot să le dau paste cu brânză”, a spus vedeta.

